Základní škola Generála Svobody
Generála Svobody 16
Havířov - Šumbark 736 01

telefon: 596 883 013

fax: 596 883 013
e-mail: skolni.sekretariat@zssvobody.c
z

 
  Fotografická soutěž Zpracovala B. Drabinová

V měsíci březnu byla vyhodnoceno třetí kolo fotografické soutěže na téma ,,Můj domácí mazlíček“ Do soutěže se zapojili žáci šestých, sedmých a osmých tříd.Vyhodnocení provedli jednotlivých tříd. Nejvíce se líbila fotografie č.13, pes ovčák Ajša se štěňátkem od Kateřiny Čižínské, druhé místo získala fotografie č.22, pes beagl Bady  od Andrey Vašíčkové a na třetím místě se umístila fotografie č.1, kocour Kuba od Kristýny Rapantové. Všechny žákyně jsou ze třídy VII. A. Všem výherkyním blahopřejeme  a ostatním děkujeme za účast.

 

 ZŠ Generála Svobody uspořádala turnaj v sálové kopané Zpracoval P. Šlachta

V průběhu února a na počátku března uspořádala v rámci Havířovské ligy škol základní škola Gen. Svobody ve spolupráci s MFK Havířov a Asterixem Havířov v Městské sportovní hale tři turnaje v sálové kopané. Na turnajích se postupně představilo více než 160 mladých fotbalistů z 23 školních týmů složených ze žáků čtvrtých až devátých ročníků 11 havířovských základních škol.Turnaje proběhly pod patronací významných osobností havířovského fotbalu: nedávného reprezentanta Miroslava Matušoviče, exligového hráče Filipa Racka a předsedy MFK Havířov a v minulosti mj. hráče Slávie Praha Bronislava Šimši. Naši nejstarší žáci, stejně jako nejmladší, skončili pátí. Nejlepšího výsledku dosáhli žáci šestých a sedmých tříd, kteří vybojovali druhé místo. výsledky

 Coca cola cup - postup do 2. kola Zpracoval P. Šlachta

Mladí fotbalisté ze ZŠ Gen. Svobody uspěli v další fázi fotbalové soutěže s názvem Coca-Cola Cup. Ve dvoudenním klání postupně porazili týmy ze základních škol ve Vratimově, Dolních Bludovicích a ZŠ Škrobákovy z Ostravy Kunčic. Do posledního zápasu proti tradičnímu rivalovi ze ZŠ 1. Máje nastupovali s vědomím takřka jistého postupu, který jim mohla vzít pouze porážka o pět a více branek. Konečná remíza 1:1 bohatě k postupu do druhého kola stačila. 

  Matematický klokan Zpracovala J. Bendíčková

I v letošním školním roce se žáci 2. až 9. ročníků naší školy zúčastnili mezinárodní matematické soutěže „Matematický klokan“. Soutěž se konala v pátek 22.3.2013. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích. V kategorii CVRČEK mohli žáci získat 90 bodů, v ostatních kategoriích 120 bodů.

 

  Městské kolo ve šplhu Zpracovala I. Kaděrová

Dne 23.1. 2012 se na ZŠ K. Světlé konalo městské kolo ve šplhu družstev 1. stupně. Také naše škola se této soutěže zúčastnila. Výsledky viz. příloha. Všem dětem blahopřejeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

 

  Astronomická olympiáda školní kolo Zpracovala J. Bendíčková

V úterý 20.11.  a 27.11.2012 proběhlo školní kolo astronomické olympiády v kategoriích E – F (8. a 9. třídy) a G – H (6. a 7. třídy). Soutěže se zúčastnilo 28 žáků 8. a 9. ročníků, z nichž bylo 20 úspěšných a 28 žáků 6. a 7. ročníků, z nichž bylo 15 úspěšných. Žáci mohli v obou kategoriích získat 40 bodů. Úspěšní byli alespoň s 15 body. Nejúspěšnější v 1. kategorii byla Tereza Valová  z 8.C s 34,5body a ve druhé kategorii David Cit ze 7.A s 19 body.

  Mladší žáci druzí nejlepší florbalisté v Havířově Zpracoval P. Šlachta

V úterý 6. listopadu se mladší žáci navštěvující 6. a 7. ročníky havířovských základních škol utkali ve sportovní hale Slávia ve florbalovém turnaji o dvě postupová místa do okresního kola. Městského kola se zúčastnilo celkem deset základních škol, které byly rozděleny do dvou skupin. Obhájce loňského prvenství, hochy ze ZŠ Gen. Svobody, pořadatelé nasadili do skupiny „A.“ V ní se postupně utkali s týmy ZŠ F. Hrubína, ZŠ Moravská, ZŠ Gorkého a ZŠ Žákovská. První dvě utkání kluci zvládli na výbornou. Po vítězstvích 2:0, jež svými góly zajistili Tomáš Zbavitel a Honza Pasterny,  respektive 3:1, tentokrát skóroval dvakrát Adam Seman a jednou Milan Zágora, položili nesmírně důležitý základ pro postup ze základní skupiny do semifinále. Ve třetím utkání se náš tým popasoval s do té doby rovněž suverénními kluky ze ZŠ Gorkého. Vyrovnané utkání s technicky vyspělejším soupeřem skončilo remízou 0:0, což, jak ukázal následný vývoj ve skupině, stačilo oběma týmům k postupu.Do posledního utkání základní části hoši nastoupili s cílem vylepšit si skóre a vyhnout se tak v semifinále základní škole M. Kudeříkové. Bohužel po laxním výkonu a naopak velmi dobré hře soupeře skončilo utkání výpraskem 0:3, takže náš tým obsadil druhé místo.V semifinále jsme nastoupili proti patrně nejkvalitnějšímu týmu na turnaji, do té doby stoprocentní ZŠ M. Kudeříkové. Na rozdíl od předchozího duelu kluci předvedli maximálně bojovný výkon podpořený bezchybným představením Víta Váši v brance. Poté, co se ani jeden tým nedokázal gólově prosadit, dospělo utkání do samostatných nájezdů. V nich Vítek Váša inkasoval pouze jednou, zatímco Honza Pasterny a Marek Hlobil své nájezdy proměnili. Náš tým se tak mohl radovat z trochu nečekaného postupu do finále turnaje.V něm jsme se opět utkali se ZŠ Gorkého. Obdobné utkání jako to ze základní části tentokrát rozhodl rychlý gól v naší síti. Kluci si sice dokázali posléze vytvořit několik slibných příležitostí, dokonce neproměnili trestné střílení, ale gól už dát nestihli. V závěru pak inkasovali při hře bez brankáře ještě jednou. Zklamání z prohry se však nekonalo. Druhé místo a především postup do lednového okresního kola je krásným úspěchem.Při slavnostním vyhlášení se pak dostalo pocty Vítu Vášovi, kterého pořadatelé vyhlásili nejlepším gólmanem turnaje.Na úspěšné reprezentaci se podíleli: Vít Váša, Nikolas Dunička, Roman Čipera, Richard Ficek, Martin Mišovič, Matěj Trabura, Jakub Koka, Vašek Čihula, Marek Hlobil, Honza Pasterny, Adam Seman, Milan Zágora a Tomáš Zbavitel.

  Postup ze základní fáze školské futsalové ligy Zpracoval P. Šlachta

Futsalový tým mladších žáků ze ZŠ Gen. Svobody ve složení: Nikolas Dunička, Adam Ševčík, Martin Mišovič, Jan Pasterny, Adam Seman, Milan Zágora a Tomáš Zbavitel postoupil v úterý 13.listopadu ze základní skupiny školní futsalové ligy. Stalo se tak díky vítězství na turnaji pořádaném ZŠ Nádražní v Ostravě. Kluci dokázali získat tři body ve všech utkáních, do nichž nastoupili. Zatímco v zápase proti Ludgeřovicím nebylo od počátku o jejich triumfu pochyb, v následném duelu proti technicky skvěle vybaveným žákům z Frýdku Místku rozhodla o jejich vítězství až branka na 5:4 dosažená v posledních vteřinách utkání. V závěrečném souboji turnaje proti domácímu týmu již naši kluci měli postup takřka jistý, přesto vývoj utkání poměrně s přehledem kontrolovali a za přispění výborného výkonu Martina Mišoviče v brance uhráli výsledek 1:0.Díky triumfu na turnaji se kluci představí i v další fázi školské ligy, která se uskuteční ve středu 12. prosince v 10:00 hodin v městské sportovní hale Slávia. Klukům děkuji za vzornou reprezentaci a přeji hodně štěstí do dalších kol.výsledky

 Kvarteto Zpracovala M. Riegelová

31.10.  se  6  našich  žáků pátých  tříd  zúčastnilo  všeobecné  vědomostní soutěže  KVARTETO, kterou  pořádala základní škola a gymnázium PORG v Ostravě -  Vítkovicích. Umístili  se  na  pěkném 10.  místě mezi  přihlášenými   19  školami  z okresu.  A jejich vzájemné  výsledky ? Velkým  zážitkem  pro  ně  byla  už  možnost  podívat  se, jak to vypadá  v té   nejprestižnější  škole.  A  své  první  dojmy  nám  sdělili  hned  po  příjezdu. „ Tady  to  máme  veselejší, oni  tam  nemají  tolik  obrázků  a  pěkných věcí, ale  pracují  na  počítačích  a  učí  je  profesoři.“  Děkujeme  jim  za  dobrý  výsledek .  

 

Kateřina  LIPINOVÁ            V.B        38,75  bodů

      Barbora  KOČENDOVÁ       V.A        34     body

      Jakub   KONTRIK                 V.A        32      body

      Ines  PORUBSKÁ                  V.B       27,75 bodů

      Jakub   DANIHEL                  V.B       24      body

      Tomáš   JÁNOŠÍK                 V.A       21,25  bodů

 

 

  Městské kolo v plavecké soutěži Zpracoval P. Šlachta

Plavečtí reprezentanti ZŠ Gen. Svobody se po delší odmlce v úterý dne 23. října opět zúčastnili plaveckých závodů družstev na ZŠ F. Hrubína a to ve všech 4 kategoriích.Nejúspěšněji podle očekávání dopadlo družstvo mladších dívek, jehož jádro tvořily nadějné závodní plavkyně Veronika Maciejková, Adéla Maciejková, Hanka Štěbrová a Inesa Porubská, doplněné o Andreu Vašíčkovou. Holky obstály na výbornou ve většině startů a poměrně přesvědčivě zvítězily, díky čemuž získaly právo startovat v okresním kole v Karviné.Mladší hoši (Tomáš Zbavitel, Erik Pochopeň, Mirek Daniš, Adam Seman, Matěj Trabura, Roman Čipera a Samuel Lukasz) podobně, jako starší dívky (Eliška Hracká, Kateřina Havrdová, Katka Pochylová, Jana Čepová, Andrea Šimíčková a Bára Lapačová) i přes bojovný výkon narazili na jednoho kvalitnějšího soupeře a shodně obsadili druhá, bohužel nepostupová místa.Pouze starší hoši (Filip Grycz, Michal Vadina, Dominik Ošťádal, Kohut David a Filip Křístek) tentokrát v konkurenci soupeřů ze ZŠ Žákovská, ZŠ F. Hrubína a Gymnázia Studentská nepřesvědčili a zakončili své účinkování na čtvrtém místě. Nicméně za snahu jim patří poděkování stejně, jako všem ostatním výše jmenovaným plavcům.

Okresní kolo přespolního běhu družstev Zpracoval P. Šlachta Výsledky

Do okresního kola přespolního běhu družstev, které se konalo v areálu AK Slávie Havířov v úterý dne 2.10.2012, se díky výborným výkonům v okrskovém kole kvalifikovaly všechny tři družstva ZŠ Gen. Svobody.Nejlépe si i tentokrát vedla nejmladší děvčata, která navázala na svá předchozí vystoupení a znovu nenašla přemožitelky. Základem úspěchu byly i tentokrát výborné individuální výkony. Anna Knapová obhájila druhé místo, Katka Szturcová doběhla čtvrtá, Míša Konopková šestá, Anna Hranická devátá a Tereza Pasterná šestnáctá.Mladší chlapci bohužel nedokázali zopakovat své vystoupení z okrskového kola, když tentokrát skončili na pátém místě. Tým nastoupil ve složení Jan Knapo, Stanislav Baránek, Jan Pasterny, Martin Mišovič a Adam Seman. Krom čtvrtého Honzy Knapa tentokrát nikdo do elitní desítky nepronikl.Obdobně dopadli starší kluci, kteří v převážné většině rovněž zaostali za svými časy z okrskového kola, což se odrazilo na jejich celkově čtvrtém místě. Do desátého místa se tentokrát vlezli pouze sedmý Tomáš Žwak a desátý Filip Křístek. Vojta Hyčka, Adam Baránek, Martin Smolík a Radim Šimonek skončili v druhé polovině startovního pole.Všem zúčastněným patří poděkování za vzornou reprezentaci naší školy.

Vítězství našich běžců v okrskovém kole přespolního běhu družstev Zpracoval P. Šlachta Výsledky

V úterý dne 25.9.2012 proběhlo v atletickém areálu u haly Slávia okrskové kolo přespolního běhu družstev. Reprezentanti naší školy startovali ve třech kategoriích a ve všech si vedli skvěle.Kategorii D3 – Dívky 6. a 7. třída, naše děvčata dokonale ovládla. Nejen, že porazila všech zbývajících šest družstev a suverénně si zajistila postup do okresního kola, ale Katka Szturcová byla vůbec nejlepší běžkyní ze všech 38 účastnic a to ještě jen těsně před druhou Aničkou Knapovou. Velice hodnotných výsledků dosáhly rovněž osmá Andrea Vašíčková a šestnáctá Míša Konopková. Poděkování za skvělou reprezentaci dále zaslouží Terka Pasterná a Saša Malyszová.V kategorii H3 – Hoši 6. a 7. třída, obsadili naši reprezentanti v konkurenci 7 týmů postupové druhé místo. Opět je třeba vyzdvihnout výkony jednotlivců, především Honzy Knapa, v závodě těsně čtvrtého a Honzy Pasterného na desátém místě. K postupu dále přispěli 12. Roman Čipera a 24. Adam Seman. Nelze nezmínit ani Martina Mišoviče a Tomáše Zbavitele, oba zbývající členy úspěšného týmu.V nejstarší chlapecké kategorii H4 jsme měli rovněž úspěšné zastoupení. Kluci navázali na výkon děvčat a okrskové kolo suverénně ovládli. K postupu tentokrát vedly nesmírně vyrovnané výkony šestého Martina Smolíka, sedmého Tomáše Žwaka, osmého Filipa Křístka a jedenáctého Adama Baránka. V poli 56 běžců se neztratili ani Radim Šimonek a Roman Spišák.Všem zúčastněným děkuji za příkladnou reprezentaci školy, gratuluji ke skvělému výsledku a zároveň přeji mnoho štěstí do úterního okresního kola.

  Uživatelské info   
Přihlášení do systému:

Už. jméno
Heslo
Trvalé Přihlášení ?
Registrace | Zapomenuté heslo

« Květen 2021 »
Po Út St Čt So Ne Týden
26 27 28 29 30 1 2 17
3 4 5 6 7 8 9 18
10 11 12 13 14 15 16 19
17 18 19 20 21 22 23 20
24 25 26 27 28 29 30 21
31 1 2 3 4 5 6 22


e-jídelníček

  Zvonění
Kdy zvoní
0. hodina    7:00  -  7:45 hod.
1. hodina    8:00  -  8:45 hod.
2. hodina    8:55  -  9:40 hod.
3. hodina 10:00  - 10:45 hod.
4. hodina 11:00  - 11:45 hod.
5. hodina 11:55  - 12:40 hod.
6. hodina 12:50  - 13:35 hod.
7. hodina 13:40  - 14:25 hod.
8. hodina 14:35  - 15:20 hod.
9. hodina 15:25  - 16:10 hod.

 


Počasí - Severní Morava:Diskutují pouze přihlášení!
Přidal: Mirek Šulec
Přidáno: 06.02.2015 v 17:15:26
IP:89.177.85.5
Děkuji za vyjádřenou pochvalu. Moc si toho vážím a těším se na další spolupráci. M. Šulec
Přidal: someone1
Přidáno: 01.02.2015 v 13:46:21
IP:91.233.249.51
Pan učitel Mgr.Šulec zaslouží obrovskou pochvalu. A zaslouží nejen pochvalu, ale i obrovský obdiv. Za svělou výuku AJ, za přístup k dětem, ale i nám rodičům, za řešení problémů, problémy totiž nezametá pod koberec, ale opravdu řeší. Snaží se vždy udělat maximum, vždy si udělá čas. Takových učitelů by si měla škola vážit.
Přidal: Daniela
Přidáno: 12.01.2015 v 18:09:16
IP:80.95.125.227
Moc děkuji P.učitelce Kupské za komunikaci která je opravdu perfektní a hlavně za pevné nervy s mým synem.....
Přidal: Starkova.O
Přidáno: 09.12.2014 v 20:09:30
IP:213.216.47.114
Chtěla bych poděkovat p.učitelce Valové za jeji laskavý přistup s mým synen Adamem Děkuji Stárková
Přidal: Larry
Přidáno: 29.05.2014 v 15:59:43
IP:78.102.216.161
ZŠ.gen.Svobody je nej škola a chci poděkovat paní učitelce MGR. Ryškové
Přidal: 700400 jpecold
Přidáno: 05.12.2012 v 17:43:06
IP:82.209.60.2
nějaký text

Další příspěvky


© 2021 ZŠ Generála Svobody, Havířov-Šumbark
Page: www.zssvobody.cz