Základní škola Generála Svobody
Generála Svobody 16
Havířov - Šumbark 736 01

telefon: 596 883 013

fax: 596 883 013
e-mail: skolni.sekretariat@zssvobody.c
z

  

Basketbalová olympiáda Zpracoval Václav Novák – trenér basketbalu

17.5. 2016 se konal již 5. ročník Basketbalové olympiády, která je vrcholem Školní basketbalové ligy a projektu Basket pro radost pro žáky 2. - 5. tříd. Celá soutěž je pořádána basketbalovým klubem BK Havířov a na turnaji lze ukázat, co se žáci během uplynulé sezóny naučili. Seznam účastníků turnaje čítal osm týmů ze ZŠ G. Svobody;  ZŠ F. Hrubína; ZŠ  Na Nábřeží;  ZŠ Kameničky (hosté z Vysočiny); ZŠ Žákovská;  ZŠ Moravská; ZŠ M. Pujmanové a  ZŠ Gorkého. ZŠ 1. máje se bohužel na poslední chvíli odhlásila. Náš tým byl vylosován do skupiny B a hned první zápas proti ZŠ Žákovská byl ostrou zkouškou. Celek vedený zkušeným „baskeťákem“ trenérem Luborem Suderem  je vždy dobře připraven, ale  díky skvělé obraně a rychlým protiútokům  žáci turnaj zahájili výhrou 12:25. Dalším soupeřem byl tým ZŠ F. Hrubína vedený paní trenérkou Martinou Markovskou. Tento tým byl velkým překvapením celého klání,  protože se dokázal za poslední měsíce výkonnostně zlepšit. Zápas byl dlouho vyrovnaný a až zhruba v druhé polovině se našemu týmu podařilo soupeře přeběhat a zvítězit 8:21. Poslední zápas skupiny byl proti ZŠ Gorkého, vedený paní trenérkou Blankou Kolářovou, tohoto soupeře tým porazil 5:25. Ze skupiny B se tedy postupovalo z prvního místa  proti týmu, který se umístil ve skupině A na druhém místě. Tím se stal hostující celek z Vysočiny, který v minulé sezóně BO vyhrál. K tomuto zápasu žáci přistoupili velmi koncentrovaně a taktika poctivé obrany, rychlých + přesných brejků, vyšla, tým ZŠ Kameničky byl zdolán 8:21. Čekalo nás tedy finálové klání proti překvapení turnaje ze ZŠ F. Hrubína, který v semifinále porazil silného soupeře ZŠ Na Nábřeží. Finále bylo velmi napínavé, přesto bylo na soupeřích vidět, že dal do celého turnaje od prvních zápasů vše a že mu jen trochu chybějí síly, výsledek finále tedy zní 9:22 ve prospěch ZŠ G. Svobody.

ZŠ G. Svobody se stala vítězem BO 2016 a za pět let, ji tedy nikdy neminulo finále, bilance čtyř zlatých a jedné stříbrné je z říše snů.

Výsledky jsou to velmi potěšující, mě osobně však nejvíce těší, a je to i mou motivací, probouzet v dětech zájem o sport a přivádět je k němu. Když jsem s trénováním v sezóně 2011 začínal, dal jsem si za cíl, že získám k basketbalu potažmo sportu, aspoň jedno dítě, výsledkem bylo pět dětí a s dalšími roky tomu nebylo jinak. Je to jen důkaz, že se na ZŠ G. Svobody hraje nejenom nejhezčí a nejlepší basketbal, ale že je i velmi slušnou líhní pro sportovní kluby, kde svůj talent mohu děti nadále rozvíjet.Často slyším, že dnešní děti jsou jiné, s plným vědomím mohu říct, že dnešní děti jsou úplně stejné, jenom lákadel pro volný čas mají nepřeberné množství, takže není někdy od věci  ratolest trochu lákat – směrovat - jít příkladem, k tomu, co je člověku přirozené a tím je pohyb. Je velmi smutné, když vidím sportovní talent a chuť dítěte, nikoliv však podporu od rodičů. Je hlavně na rodičích, jestli své dítě podpoří v tom, co chce dělat a co ho baví.

 

FOTBALOVÝ TURNAJ STARŠÍCH ŽÁKŮ OKRESU KARVINÁ

(zapsala: Tereza Pasterná IX.C; kontrola: Mgr. Radek Kupczak) 

Dne 27.4.2016 se konal fotbalový turnaj pro žáky 8. a 9. ročníků základních škol okresu Karviná a také příslušných tříd gymnázií. Konal se na hřišti MFK Havířov. Pořadatelem byl Dům dětí a mládeže Juventus Karviná spolu s naší školou. Turnaje se zúčastnilo 6 týmů (ZŠ Gen.Svobody, ZŠ 1.Máje, ZŠ Moravská, ZŠ Mládí Orlová, Gymnázium Orlová a ZŠ Dělnická Karviná). Za naší školu soutěžili tito žáci: Jan Vicherek, Mario Cavalcante, Lukáš Kubina, Patrik Križnan, Vít Váša, Martin Mišovic, Jakub Daniel, David Varga, Šimon Hodeček, Daniel Pokorný, Rudolf Konáš a Michael Kühnel. Na prvním místě se umístila ZŠ Dělnická z Karviné, na druhém ZŠ Mládí Orlová a bronzovou medaili získali žáci ze ZŠ 1.Máje. Reprezentanti všech škol předvedli skvělé výkony. Tento turnaj se velice vydařil, po celou dobu panovala skvělá atmosféra. Děkujeme všem zúčastněným, vítězům gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů při turnajích. Zúčastněným žákům naší školy děkujeme za vzornou reprezentaci.  Velké poděkování si zaslouží rovněž žáci, kteří se společně s panem učitelem Kupczakem, podíleli na zdárném průběhu turnaje. Byli to: Tereza Pasterná, Nikola Pučová, Natálie Matiková, Adam Ševčík, Nikolas Dunička, Patrik Kasman, Jakub Skyba a Tomáš Jánošík.

 

Laťka mládeže okresní kolo Zpracovala K. Janečková

V úterý 22.3. se konalo okresní kolo ve skoku vysokém. Krásného výsledku a úspěchu dosáhla naše skokanka Natálie Szottková z 8.A. Výkonem 135 cm si zajistila perfektní 2. místo. Vůbec špatně si nevedl Martin Horvath 4. místo. Ines Porubská obsadila 9. místo a Natálie Suranovská 9. místo.Děkujeme všem za vzornou reprezentaci školy

 

Laťka mládeže 2016 – Městské kolo Zpracovala K. Janečková

V úterý 15.3. proběhla soutěž na ZŠ M. Kudeříkové ve skoku vysokém. Naši žáci se umístili takto:výsledky

  Mladší žákyně získaly bronzovou medaili Zpracovala K. Janečková

 V úterý 8.3. se konalo na ZŠ Na Nábřeží městské kolo ve vybíjené mladších žákyň. 

Naše družstvo si vedlo dobře a získalo krásné 3. místo. Tímto děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Naše družstvo ve složení : Mizeráková Anita, Guznarová Adéla, Tulejová Michaela, Káňová Karolína, Priebojová Natálie, Konečná Sára, Hranická Adéla, Strachotová Valerie, Pilátová Terezie, Pavlechová Klára , Kanalošová Denisa  

Matematická Pythagoriáda a Matematická olympiáda Zpracovala B. Drabinová

 

19. ledna se konalo okresní kolo matematické olympiády žáků 5. ročníku, do kterého postoupili 3 žáci ze školního kola, kteří vypočítali alespoň čtyři příklady ze šesti. V okresním kole pak měli 3 příklady, za které mohli získat celkem 18 bodů a ten, který získal alespoň 9 bodů, byl úspěšným řešitelem.výsledky

  Recitační soutěž na II. Stupni Zpracovala P. Inemanová

Dne 25. února se na naší škole uskutečnilo školní kolo recitační soutěže pro žáky II. stupně. I když tato soutěž nepatří k těm nejoblíbenějším, přesto se našlo 15 odvážných recitátorů, kteří se ve čtvrtek po vyučování rozhodli přednést své pečlivě natrénované básně. Porota, v níž zasedly vyučující českého jazyka a rovněž paní ředitelka, byla velmi překvapena výběrem soutěžních textů a také tím, jak se jednotliví žáci bravurně poprali s trémou. Soutěžilo se ve dvou kategoriích, v první kategorii se představili žáci 6. a 7. ročníků, ve druhé kategorii pak žáci 8. a 9. ročníků. Letos poprvé zazněl kromě básní také jeden prozaický text. Porota stejně jako každý rok neměla rozhodování vůbec jednoduché. V první kategorii se na 1. místě umístila Adéla Guznarová ze VII. B, 2. místo obsadil Richard Unucka z VI. B a třetí místo patřilo Stelle Foniokové, rovněž z VI. B. Ve druhé kategorii se na 1. místě umístily hned dvě žákyně – Růžena Čadová z VIII. A a Zuzka Pavlíková z IX. A, třetí místo pak obsadila Kateřina Lipinová z VIII. B. Soutěžící, kteří se umístili na 1. a 2. místě, reprezentovali naši školu na městském kole recitační soutěže, jež se uskutečnilo 12. března v Havířově. Všem soutěžícím děkujeme za účast a vyučujícím českého jazyka děkujeme za organizace celé akce. 

Olympiáda z českého jazyka Zpracovala P. Inemanová

Dne 19. 1. se na naší škole uskutečnilo školní kolo Olympiády v českém jazyce. Olympiáda je vždy rozdělena do dvou částí – jazykové a slohové. V první části žáci prokazují své znalosti z českého jazyka, bohatost slovní zásoby, schopnost samostatně uvažovat a v neposlední řadě také svůj cit pro jazyk. Ve druhé části se pak musí správně zorientovat mezi slohovými útvary a napsat slohovou práci na zadané téma. Soutěže se zúčastnilo celkem 14 odvážných žáků z 8. a 9. tříd. Nutno podotknout, že zadání bylo letos opravdu obtížné. Všechny úkoly se týkaly gastronomie a jídla obecně, což již samo o sobě představovalo pro mnohé problém, jelikož spoustu názvů jídel vůbec neznali. Ve slohové části měli žáci za úkol napsat úvahu na téma „Nežijeme proto, abychom jedli, ale.....“. Všichni žáci se s nelehkými úkoly poprali opravdu statečně, nejlepších výsledků nakonec dosáhly dvě žákyně IX. B – Hedvika Osvěčíková a Natálie Matíková, jež naši školu následně reprezentovaly také v okresním kole, které se konalo dne 8. 2. v Karviné. Děkujeme všem odvážným žáků, kteří se soutěže zúčastnili, a vyučujícím českého jazyka za organizaci celé akce.

 FOTBALOVÝ TURNAJ STARŠÍCH ŽÁKŮ HAVÍŘOVSKÝCH ZÁKLADNÍCH ŠKOL

(zapsala: Tereza Pasterná IX.C; kontrola: Mgr. Radek Kupczak)

 Dne 24.2.2016 se konal turnaj pro žáky 8. a 9. ročníků havířovských základních škol v sálové kopané na Městské sportovní hale Slavia v Havířově. Turnaj pořádal Dům dětí a mládeže Asterix spolu s naší školou. Turnaje se zúčastnilo 13 základních škol. Za naší školu soutěžili tito žáci: Jan Vicherek, Mario Cavalcante, Lukáš Kubina, Patrik Križnan, Vít Váša, Martin Mišovic, Lukáš Jurásek, Adam Ševčík a Nikolas Dunička.      Na prvním místě se umístila ZŠ 1.máje, na druhém ZŠ Moravská a bronzovou medaili získali žáci ze ZŠ M. Kudeříkové. Reprezentanti všech škol předvedli skvělé výkony. Tento turnaj se velice vydařil, po celou dobu panovala skvělá atmosféra. Děkujeme všem zúčastněným, vítězům gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů při turnajích. Zúčastněným žákům naší školy děkujeme za vzornou reprezentaci. Velké poděkování si zaslouží rovněž žáci, kteří se společně s panem učitelem Kupczakem, podíleli na zdárném průběhu tří velkých městských turnajů. Byli to: Tereza Pasterná, Pavla Korejzová, Nikola Pučová, Natálie Matiková, Adam Ševčík, Nikolas Dunička, Patrik Kasman, Jakub Skyba, Dominik Jurek a Tomáš Jánošík.

  FOTBALOVÝ TURNAJ MLADŠÍCH ŽÁKŮ HAVÍŘOVSKÝCH ZÁKLADNÍCH ŠKOL

(zapsala: Pavla Korejzová IX.C; kontrola: Mgr. Radek Kupczak)

Dne 23.2.2016 se konal turnaj pro žáky 6. a 7. ročníků havířovských základních škol v sálové kopané na Městské sportovní hale Slavia v Havířově. Pořadatelem turnaje byl Dům dětí a mládeže Asterix společně se ZŠ Gen.Svobody, tedy naší školou. Turnaje se zúčastnilo 10 škol. Naší školu reprezentovali tito žáci: Martin Horváth, Daniel Ogurčák, David Varga, Michael Kühnel, Patrik Križnanský, Štěpán Graf, Filip Matúš, Jiří Mironidis a Marek Zagóra. Na 1. místě se umístila ZŠ Na nábřeží, na 2. místě ZŠ Moravská a na 3. místě  ZŠ 1. máje. Turnaj měl skvělou atmosféru a reprezentanti všech škol předvedli úžasné výkony.      Děkujeme všem zúčastněným, vítězům gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů při turnajích. Zúčastněným žákům naší školy děkujeme za vzornou reprezentaci.  

FOTBALOVÝ McDonald´s Cup

(zapsala: Pavla Korejzová IX.C; kontrola: Mgr. Radek Kupczak)

Dne 17.2.2016 se konal tradiční fotbalový McDonald´s cup havířovských základních škol v sálové kopané na Městské sportovní hale Slavia v Havířově. Je to klání družstev 4.a 5.ročníků. Pořadatelem turnaje byl Dům dětí a mládeže Asterix společně se ZŠ Gen.Svobody, tedy naší školou. Turnaje se zúčastnilo 6 škol. Naší školu reprezentovali tito žáci: Adam Cypra, Jiří Szturc, Martin Kreis , Jan Pecold , Adam Dobrovolský , Petr Wilk, Jakub Zsibrita, Daniel Koláček a Marek Kožušník.Na 1. místě se umístila ZŠ Gorkého, na 2. místě ZŠ Gen.Svobody a na 3. místě  ZŠ Moravská. Nejlepším střelcem turnaje se stal náš reprezentant Jan Pecold s 8 brankami. Turnaj měl skvělou atmosféru a reprezentanti všech škol předvedli skvělé výkony. Děkujeme všem zúčastněným, vítězům gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů při turnajích. Zúčastněným žákům naší školy děkujeme za vzornou reprezentaci.   

Mladší žákyně vybojovaly druhé místo v okresním kole ve florbalu!! Zpracovala Kateřina Janečková

 Turnaj proběhl na ZŠ Na Nábřeží 19.1. 2016. Žákyně ve složení: Mizeráková Anita , Guznarová Adéla, Janasová Eliška, Malíková Agáta, Pelhřimovská Lenka, Suranovská Natálie a Strachotová Valerie. Děkujeme děvčatům za vzornou reprezentaci naší školy

  Školní kolo ve šplhu na II. stupni Zpracovala K. Janečková

 V úterý 8. prosince se konalo školní kolo ve šplhu žáků druhého stupně. Nejprve se o vítězství a drobné ceny utkaly šesté a sedmé třídy, po nich přišli, na řadu osmáci s deváťáky. Mezi mladšími žákyněmi si nejlépe vedla Kristýna Bánovcová, Adéla Hranická, Klára Furejtová a Simona Swaczynová. Nejrychlejší třídou se pak s přehledem stala 7.A. Mladší chlapce s přehledem porazil Daniel Ogurčák, druhý René Pawlica a jako třetí se umístil Samuel Křižnanský. Starším žákyním kralovala Tereza Pasterná, před Adélou Gieckovou a Petrou Nawalanou. Mezi kluky v těsném souboji vyhrál Lukáš Jurásek, před Jakubem Skybou a Lukášem Kubinou. Ve štafetách tříd zvítězila 9.A.

 Školní kolo ve šplhu na I. stupni Zpracovala L. Vandriaková

V pátek 4.12.2015 se na 1.stupni uskutečnilo školní kolo soutěže ve šplhu. Po usilovném tréninku změřili své síly vybraní chlapci a děvčata jednotlivých ročníků. výsledky

 

 Městské kolo ve florbalu dívek Zpracovala K. Janečková

V úterý 24.11. se konal florbalový turnaj dívek. Náš tým složený z děvčat druhého stupně si vedl skvěle a umístil se na krásném druhém místě. Postoupily jsme do okresního kola, které proběhne v lednu. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy. 

Družstvo ve složení: Terka Pasterná, Kateřina Szturcová, Natálie Cholastová, Nikča Krausková, Anita Mizeráková, Jana Lipková, Adéla Bírová, Adéla Guznarová, Sabina Kokošínská

 Havířov v Pohybu 2015 Zpracovala K. Janečková

Naše škola se podílela na programu velkolepé akce Havířov v Pohybu, k 60. výročí založení města Havířova. Chtěla bych poděkovat všem účinkujícím žákům z naší školy , kteří se podíleli na krásných vystoupeních, jak za naši školu tak za své sportovní kluby. Moc si vážíme , že na naší škole máme tolik šikovných dětí.

Skladba Loutky:Barbora Kočendová, Magdaléna Mokrošová, Natálie Szottková, Růžena Čadová, Adéla Giecková, Kateřina Lipinová, Ines Porubská

 SOUTĚŽ O NEJKRÁSNĚJŠÍ OBRÁZEK Z PETVÍČEK Zpracovala L. Novotná

 V minulém týdnu proběhla na 1. stupni soutěž o nejkrásnější obrázek z petvíček. Soutěž byla rozdělena do dvou kategorií. V 1. kategorii (mladší žáci) soutěžili žáci 1. -3. ročníků. Ve 2. kategorii (starší žáci) soutěžili žáci 4. – 5. ročníků. A jak to nakonec dopadlo? V mladší kategorii se na 3.místě umístili žáci II.B třídy v zastoupení Niny Mizerákové, Nikol Pavlíkové a Anetky Walczyskové. Na 2. místě se umístili žáci I.A třídy v zastoupení Klárky Rettové a Terezky Pechové. A na vítězném 1. místě se umístili žáci třídy I.B v zastoupení Alenky Sbavitelové, Míši Kawuloka a Adélky Valentové. Ve starší kategorii sena 3. místě umístili žáci třídy V.A v zastoupení Viktora Lastovičky, Verči Rybnikářové a Anetky Hracké. Na 2. místě s umístili žáci IV.B třídy v zastoupení Terky Machancové, Dominiky Šulecové a Adrianky Pospíšilové. A na vítězném 1. místě se umístili žáci V.B třídy v zastoupení Kuby Zsibrity, Kuby Tipána a Ríši Pokorného. Těšíme se na vaši účast v budoucích soutěžích. Vítězům srdečně gratulujeme.

  Soutěž   ,,Mladých zoologů´´ Zpracovala B. Drabinová 

Dne 11. 11. 2015 se naše škola zúčastnila soutěže mladých zoologů v Zoo Ostrava. Soutěž pro nás začínala již v 9,00 ráno. Sešli jsme se na vlakovém nádraží v Havířově, kde jsme nastoupili na autobus směr Ostrava. Dojeli  jsme  na zastávku  Ostrava   Hranečník, odkud jsme se vydali k zoo. Cesta nebyla dlouhá, asi 3 km a za 45 minut jsme dorazili na místo. Téma bylo: Zvířata chovaná v Zoo Ostrava nyní (včetně biologie jednotlivých nyní chovaných druhů zvířat) i v minulosti, historie, záchranné programy, areál zoo. Po soutěži jsme si prohlédli jednotlivé pavilony, hlavně nás zajímal pavilon evoluce, který byl letos poprvé otevřen. Tam jsme mohli vidět dvojdyšnou rybu, bahníka australského, která představuje mezičlánek mezi rybami a obojživelníky. V tomto pavilonu jsme také mohli letos poprvé spatřit šimpanze, kteří zde našli nové příbytky. Po dvouhodinové prohlídce, jsme se stejnou cestou vrátili domů. Počasí bylo již podzimní, trošku poprchávalo, ale nám to nevadilo. V soutěži jsme uspěli takto: starší kategorie: družstvo Barbory Zotykové získalo 11 bodů, družstvo Tadeáše Římánka 8 bodů a v mladší kategorii: družstvo Beaty Válové 8 bodů a družstvo Natálie Brázdilové 4 body. Výsledky nebyly nijak nadprůměrné, ale určitě soutěž přispěla k nabytí nových vědomostí a zážitků. Žákům děkuji za přípravu, která představuje práci navíc.                                                    

 První vítězství v letošním školním roce vezeme z turnaje v bezkontaktním ragby !!! Zpracovala K. Janečková

Ve středu 23.9. se uskutečnil na městské sportovní hale v Havířově turnaj v bezkontaktním ragby. Naše škola postavila dva smíšené týmy. Mladší žáci se představili ve složení: Varga, Klein, Hodeček, Belák, Mizeráková, Guznarová, Janasová, Sobčáková(všichni žáci 7.B). Žáci ukázali, že ragby hrát umí a vybojovali si pěkné 5. místo. Ve starší skupině jsme s přehledem turnaj vyhrály a připisujeme si první vítězství v letošním školním roce. Starší žáci ve složení: Váša, Trtek, Kasman, Cholastová (9.B) Pasterná, Luberová, Jurásek, Kolář (9.c) Lipková, Kniezek (8.A) Děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

 

  Uživatelské info   
Přihlášení do systému:

Už. jméno
Heslo
Trvalé Přihlášení ?
Registrace | Zapomenuté heslo

« Květen 2021 »
Po Út St Čt So Ne Týden
26 27 28 29 30 1 2 17
3 4 5 6 7 8 9 18
10 11 12 13 14 15 16 19
17 18 19 20 21 22 23 20
24 25 26 27 28 29 30 21
31 1 2 3 4 5 6 22


e-jídelníček

  Zvonění
Kdy zvoní
0. hodina    7:00  -  7:45 hod.
1. hodina    8:00  -  8:45 hod.
2. hodina    8:55  -  9:40 hod.
3. hodina 10:00  - 10:45 hod.
4. hodina 11:00  - 11:45 hod.
5. hodina 11:55  - 12:40 hod.
6. hodina 12:50  - 13:35 hod.
7. hodina 13:40  - 14:25 hod.
8. hodina 14:35  - 15:20 hod.
9. hodina 15:25  - 16:10 hod.

 


Počasí - Severní Morava:Diskutují pouze přihlášení!
Přidal: Mirek Šulec
Přidáno: 06.02.2015 v 17:15:26
IP:89.177.85.5
Děkuji za vyjádřenou pochvalu. Moc si toho vážím a těším se na další spolupráci. M. Šulec
Přidal: someone1
Přidáno: 01.02.2015 v 13:46:21
IP:91.233.249.51
Pan učitel Mgr.Šulec zaslouží obrovskou pochvalu. A zaslouží nejen pochvalu, ale i obrovský obdiv. Za svělou výuku AJ, za přístup k dětem, ale i nám rodičům, za řešení problémů, problémy totiž nezametá pod koberec, ale opravdu řeší. Snaží se vždy udělat maximum, vždy si udělá čas. Takových učitelů by si měla škola vážit.
Přidal: Daniela
Přidáno: 12.01.2015 v 18:09:16
IP:80.95.125.227
Moc děkuji P.učitelce Kupské za komunikaci která je opravdu perfektní a hlavně za pevné nervy s mým synem.....
Přidal: Starkova.O
Přidáno: 09.12.2014 v 20:09:30
IP:213.216.47.114
Chtěla bych poděkovat p.učitelce Valové za jeji laskavý přistup s mým synen Adamem Děkuji Stárková
Přidal: Larry
Přidáno: 29.05.2014 v 15:59:43
IP:78.102.216.161
ZŠ.gen.Svobody je nej škola a chci poděkovat paní učitelce MGR. Ryškové
Přidal: 700400 jpecold
Přidáno: 05.12.2012 v 17:43:06
IP:82.209.60.2
nějaký text

Další příspěvky


© 2021 ZŠ Generála Svobody, Havířov-Šumbark
Page: www.zssvobody.cz